Akademia patriotyczna w szkole w Borkowie

Utworzono dnia 05.05.2017

Jak co roku 3 Maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie był okazją do wyrażenia przez społeczność szkolną radości z możliwości życia w wolnej Polsce. Śpiewano patriotyczne pieśni, recytowano okolicznościowe wiersze, najmłodsi zaopatrzeni w biało-czerwone chorągiewki wyrażali swoją polskość także żywiołowymi gestami.

Dyrektor Józef Belgrau zaznaczył, że co roku upamiętniamy to doniosłe wydarzenie dla naszej ojczyzny. Jednak nie zawsze tak było.. Gdy byłem uczniem jednej z pomorskich szkół 3 Maja było świętem zakazanym. Przez ponad wiek zaborów także, poza małymi wyjątkami, nie można było świętować tej pamiątki. 3 Maja jest świętem wiosennym, dużo światła, pierwsze kwiaty na łąkach i skwerach.. to wszystko przez pokolenia podtrzymywało Polaków na duchu.. Bo święto powinno być czymś radosnym, pozytywnym.. Życzę wam wielkiej pogody, optymizmu na ten majowy czas.. Niech powiewające polskie flagi wzbudzają w was radość z tego co mamy i nadzieję na przyszłość..

Podsumowując dyrektor podziękował prezentującym się uczniom oraz paniom Annie, Aleksandrze i Zycie Formelom za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Zaś uczniowie uczestniczący w konkursie Piramida zdrowia otrzymali egzotyczne upominki.

Akademia 3 maja

Utworzono dnia 05.05.2017, 18:24