Borkowo – dzieci klas pierwszych uroczyście pasowane na uczniów

Utworzono dnia 09.10.2019

Po tygodniach przygotowań pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie złożyli swą pierwszą przysięgę i zostali uroczyście pasowani na uczniów.  Przy dźwiękach werbli wprowadzone przez wychowawców dzieci zostały powitane gromkimi brawami przez społeczność szkolną, rodziców i dziadków. Uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego, która zapewniła ich o życzliwości i gotowości pomocy ze strony starszych koleżanek i kolegów.

Pierwszoklasiści wierszem i śpiewem wyrażali entuzjazm z życia szkolnego. Przyrzekali, „że bez przerwy, będą dbać o pani nerwy; będą uczyć się starannie, zachowywać nienagannie”. Nastał wreszcie uroczysty moment, gdzie borkowscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali „wobec narodu i państwa, pod opieką świętego patrona Jana Pawła II, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, być dobrym uczniem i Polakiem”. Akt ślubowania pierwszoklasiści przypieczętowali własnoręcznie palcem na specjalnie przygotowanej planszy.

Dyrektor Józef Belgrau w swej mowie życzył swym małym podopiecznym, by słowa przysięgi zapadły im głęboko w sercach. Zwrócił uwagę, że będą uczestnikami wielu ważnych chwil i uroczystości. Poznają interesujących ludzi, w ramach aktywności szkolnych odwiedzą ciekawe miejsca. A przede wszystkim poprzez zajęcia szkolne zdobędą gruntowną wiedzę. Szkoła otworzy im wiele fascynujących kart o świecie, o językach, o czasach minionych, technice, przyrodzie i geografii, o literaturze i sztuce.. Na koniec życzył pierwszoklasistom pięknych i niezapomnianych chwil spędzonych w borkowskiej szkole.

Uroczystość przygotowały panie Jadwiga Kreft i Izabela Romanowska, wychowawczynie klas pierwszych, przy ogromnym wsparciu rodziców. Wśród podarunków, jakie otrzymali pierwszoklasiści były duże pamiątkowe drewniane kredki wykonane przez firmę Complex, sąsiadującą ze szkołą.

Borkowo – dzieci klas pierwszych uroczyście pasowane na uczniów

Utworzono dnia 09.10.2019, 22:12