Borkowo - Międzyszkolny Konkurs Cichego Czytania dla klas II

Utworzono dnia 06.06.2017

Obecny rok w Polsce poświęcony jest czytelnictwu. Z tego względu w kraju podejmowanie są różne inicjatywy. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Cichego Czytania ze Zrozumieniem dla Klas II. Brali w nim udział drugoklasiści ze szkół podstawowych w Dzierżążnie, Pępowie, Baninie, Niestępowie, Gdańsku, Glinczu, Żukowie i Borkowo. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali  test (różnorodne zadania związane  z przeczytanym tekstem literackim). W czasie oczekiwania na wyniki był poczęstunek i przedstawienie Wiosennego Teatrzyku Ekologicznego w wykonaniu klasy IIb ze szkoły w Borkowie.

Konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników oraz uroczystym wręczeniem dyplomów, nagród i podziękowań dla nauczycieli opiekunów. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu z ramienia borkowskiej szkoły była pani Jadwiga Kreft, doświadczony nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Hanna Dąbrowska z SP w Baninie

II miejsce zajęła Zofia Kędzia z SP w Glinczu

III miejsce ex aequo zajęli  Jan Szlazak i Mikołaj Szczyrba z SP w Gdańsku.

Wyróżnienia otrzymali:

Izabella Kędziora (SP w Baninie)

Aneta Gawin (SP w Pępowie)

Rozalia Łapa (SP w Żukowie)

Zuzanna Pieczykolan (SP w Niestępowie).

Borkowo - Międzyszkolny Konkurs Cichego Czytania dla klas II

Utworzono dnia 06.06.2017, 14:04

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.