Borkowscy uczniowie na Nocy Biologów

Utworzono dnia 22.01.2018

W piątkowe popołudnie i wieczór Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego udostępnił zainteresowanym swoje laboratoria. Co roku dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia wychodzi z ukrycia by opowiedzieć na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Idea Nocy Biologów narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w styczniu 2012 roku. Wkrótce podobne przedsięwzięcia pojawiły się w innych ośrodkach uniwersyteckich.

W Nocy Biologów 2018 aktywny udział wzięli uczniowie najstarszych klas i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie. Uczestniczyli w pokazach, warsztatach, grach dydaktycznych, konkursach.. Przeżyli przygodę w świecie roślin mięsożernych, spotkali się z królem nocy – nietoperzem, obserwowali świecące morskie bakterie, zaznajomili się z tajnikami orzechów, próbowali powstrzymać szalonego naukowca Jansztajna w jego destrukcyjnych działaniach. W przerwie naukowych zmagań spacerowali po bursztynowym lesie poznając uwięzione w nim i uwiecznione rośliny oraz zwierzęta.

Opiekę i organizację wyjazdu borkowskiej młodzieży zapewniły nauczycielki: Joanna Kwidzinska,   Renata Belgrau i Natalia Możejko- Kuźmicka. Wyjazd do kampusu uniwersyteckiego okazał się niezapomnianym przeżyciem. Wiele warsztatów, wystaw, pokazów, gier zostało jeszcze do odkrycia. Przyszłoroczna ósma edycja Nocy Biologów odbędzie się na pewno z udziałem uczniów borkowskiej szkoły.

Borkowscy uczniowie na Nocy Biologów

Utworzono dnia 22.01.2018, 20:50

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.