Borkowska szkoła czeka na pełne otwarcie

Utworzono dnia 28.04.2021

Przed ponad rokiem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, podobnie jak miliard dzieci i młodzieży na całym świecie, zmuszeni byli do nagłego opuszczenia murów szkolnych. Mimo to ostatnie 13 miesięcy wypełnione były wszechstronnymi działaniami szkoły. Najpierw wypracować trzeba było warsztat i metody pracy zdalnej. Bardzo pomocne okazały się instytucje wspierające szkołę: Gmina Żukowo, Kuratorium czy Sanepid z Kartuz. Dla uczniów, rodziców i nauczycieli był to bardzo trudny czas. Jesienią uczniowie wrócili co prawda na 2 miesiące do szkoły, jednak druga fala pandemii na dłużej odesłała uczniów do domów, szczególnie tych ze starszych klas. Dzięki nowym technologiom program nauczania był realizowany.

W opustoszałym budynku szkolnym wykorzystano ten czas na realizację remontów i wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły. Dzięki środkom uzyskanym od Gminy Żukowo udało się odnowić część pomieszczeń, zakupić nowy sprzęt sportowy i dydaktyczny, w tym nowoczesne wyposażenie sali komputerowej. Przy boisku szkolnym zainstalowano piłkochwyty i wysokie ogrodzenie oddzielające boisko od parkingu. Zamontowano także nowe elementy placu zabaw oraz ławki przed szkołą. Przy boisku szkolnym stworzono ze świerkowych bali klasę na wolnym powietrzu. Świetlicę wzbogacono o kącik relaksacyjny. Zainstalowano wewnętrzną sieć telefoniczną, by obsługa szkoły mogła sprawniej przekazywać rodzicom dzieci świetlicowe.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego w szkole pracują nauczyciele z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a ostatnio w trybie hybrydowym uczą się także uczniowie oddziałów I – III. W szkole odbywają się konkursy wiedzy, w tym Wojewódzki Konkurs Ortograficzny, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny oraz test trzecioklasisty, próbny egzamin ósmoklasisty, czy sprawdzian gotowości szkolnej 6-latka. W oddziałach przedszkolnych działania zakłócone są w najmniejszym stopniu. Dzieci pracują intensywnie. I tak np. z okazji Dnia Ziemi stworzyły piękny plakat złożony z 22 prac indywidualnych. Spędzają tez dużo czasu na zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej, czy na placu zabaw. Wszyscy z niecierpliwością oczekują pełnego powrotu do normalności.

Borkowska szkoła czeka na pełne otwarcie

Utworzono dnia 28.04.2021, 09:10