Borkowskie Jasełka 2017

Utworzono dnia 22.12.2017

Pierwsze jasełka zorganizował św. Franciszek we włoskim Greccio 24 grudnia 1223 roku. Po ośmiu wiekach w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie uczniowie i nauczyciele przygotowali piękne wigilijne przedstawienie. Bogata scenografia przedstawiała stajenkę z Dzieciątkiem w żłóbku, przy boku Maryja i Józef, nad tym rozgwieżdżone niebo. Swoje dary i dobre uczynki przyniosły najbardziej znane postacie z dziecięcego świata baśni. Był pracowity Kopciuszek, Czerwony Kapturek z koszykiem darów, Jaś i Małgosia z piernikami, Sierotka Marysia z poduszką, Calineczka z bukietem różowych kwiatów, Pinokio pracowity i mówiący tylko prawdę, Rybak ze złotą rybką... Wszyscy oni oddali cześć Nowonarodzonemu.

Jasełka ubogacone śpiewem chóru i solistów uzupełnił piękną mową ks. prefekt Marek Krampa. Jeszcze raz przedstawił dzieciom postacie z bajek. Przypomniał jednak, że Ewangelia o Bożym Narodzeniu nie jest baśnią. Pochwalił małych aktorów za bardzo ciekawą prezentację, a szczególnie tego najmniejszego aktora, leżącego w żłóbku.. Także dyrektor szkoły Józef Belgrau wspomniał o genezie bożonarodzeniowych przedstawień i życzył wszystkim radosnych Świąt.

Borkowskie Jasełka przygotowała Katarzyna Gruchała, która wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem i bogatą pomysłowością, wspierały ją Emilia Piask, katechetka, Bożena Zaborowska, plastyczka i Zyta Formela, muzyczka. Tę piękną uroczystość zaszczyciła swą obecnością pani wiceburmistrz Sylwia Bobula i liczne grono rodziców.

Borkowskie Jasełka 2017

Utworzono dnia 22.12.2017, 16:44