Borkowskie Jasełka 2019

Utworzono dnia 23.12.2019

Tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zostały przedstawione we współczesnej perspektywie. Rodzice Karoliny, całkowicie pochłonięci sprawami kariery, zapominają o świętach Bożego Narodzenia. Przy pomocy Anioła Stróża do zapomnianej przez bliskich dziewczynki przychodzi Święta Rodzina. Malutki Jezus wstępuje  w XXI wiek z przesłaniem, że historia z Betlejem jest wiecznie żywa. Tegoroczne dzieje narodzenia Bożej Dzieciny przybliżyła klasa Va pod kierunkiem  katechetek: Emilii Piask i Patrycji Ranachowskiej. Oprawę muzyczną przygotowała pani Zyta Formela.

Dyrektor szkoły Józef Belgrau witając społeczność szkolną i gości zaznaczył, że  Borkowskie Jasełka stały się już pewną tradycją. Co roku mają inny charakter i są przygotowywane przez innych nauczycieli i uczniów. Co roku też jasełka z Borkowa wystawiane są kilkakrotnie. Podsumowując życzył wszystkim jak najlepszego przeżycia tego wyjątkowego czasu.

W świąteczny nastrój zebraną społeczność wprowadziły także tradycyjne bożonarodzeniowe melodie i kolędy. Najbardziej uzdolnieni muzycznie uczniowie dali pokaz swych umiejętności. Był śpiew solowy i zespołowy oraz gra na różnych instrumentach. Na zakończenie klasa III pod kierunkiem pani Marty Okrój zaprezentowała krótki koncert świąteczny.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke pogratulował uczniom talentów, w imieniu władz gminy życzył wszystkim Radosnych Świąt i wspaniałego Nowego Roku. Borkowskie Jasełka zaszczycili swą obecnością także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Albin Bychowski i Tyberiusz Treder. Wśród gości byli także państwo Anna i Tadeusz Szyszko, którzy od wielu lat wspomagają materialnie potrzebujących uczniów i ich rodziny.

Borkowskie Jasełka 2019

Utworzono dnia 23.12.2019, 21:06