Dzień Kropki w Borkowie

Utworzono dnia 19.09.2023

Rok szkolny w borkowskiej placówce ubogacony jest wieloma atrakcyjnymi wydarzeniami. Wśród tych, które cieszą się największym powodzeniem u najmłodszych, jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Przygotowania do tegorocznych obchodów rozpoczęły się kilka dni wcześniej. W Święto Kropki, dnia 15 września, dzieci przyszły do szkoły w efektownych strojach, wszystkie z motywami kropek. Były kropki małe, duże i bardzo duże. Kropki białe, czarne, czerwone, różowe, zielone, niebieskie… Dzieci wykonywały różne prace. W oddziale 5 latków miłym zaskoczeniem była wizyta uczniów klasy ósmej, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali przedszkolakom w wykonaniu prac plastycznych, oczywiście w kropki. Także w innych oddziałach przedszkolnych i wczesnoszkolnych głównym motywem prac uczniów była kropka.

Dzień Kropki narodził się przed 20 laty. Na początku XXI wieku na amerykańskim rynku wydawniczym pojawiła się książka „Kropka” Peter'a H. Reynolds'a. Uczennica Vashti, na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Nauczycielka poradziła jej, by postawiła kropkę. Dzięki tej kropce wszystko się zmieniło. Uczennica odkryła swoje talenty, a wraz z nią miliony dzieci na całym świecie. Kropka stała się symbolem kreatywności. Dla nieśmiałych i niepewnych siebie dzieci stała się natchnieniem do nieograniczonej eksploracji własnych możliwości. Dla wszystkich dzieci kropka jest inspiracją do twórczych działań i wspaniałej zabawy.

Dzień kropki

Utworzono dnia 19.09.2023, 12:57

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.