Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 28.11.2022

Dzień Pluszowego Misia

Pod koniec listopada najmłodsi przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie uroczyście obchodzą Dzień Pluszowego Misia. Także tegoroczne świętowanie było bardzo bogate. Dzieci przyszły do szkoły przebrane za misia w towarzystwie ulubionych pluszaków. Na początek wspólnie namalowały dużego brązowego misia farbkami. Następnie zaśpiewały wszystkim misiom świata Sto lat. Obejrzały misiową bajkę i otrzymały od dyrektora szkoły dyplomy przyjaciela misia. Na koniec na Sali gimnastycznej odbył się Misiowy Bal.

Maskotka pluszowego misia od ponad stu lat w radościach i smutkach towarzyszy dzieciom. Także wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku lub z sentymentem wspomina swojego misia z dzieciństwa. Miś, jako sympatyczna postać literatury dziecięcej, może sugerować, że niedźwiedź jest miłym i nieagresywnym zwierzęciem. Tatrzański Park Narodowy w swej kampanii „Niedźwiedź to miś” stara się przełamać ten stereotyp.

Dzień Pluszowego Misia w Borkowie

Utworzono dnia 29.11.2022, 15:22