Dzień Pluszowego Misia w Borkowie

Utworzono dnia 04.12.2023

Gdy kończy się jesień cała natura układa się do corocznego odpoczynku. Gdy gwałtownie spadają temperatury i las zaczyna pokrywać się śniegiem niedźwiedzie szukają gawry, czyli miejsca gdzie będą mogły bezpiecznie przespać zimę. W Polsce na wolności żyje ponad 200 niedźwiedzi brunatnych.

W tym czasie dzieci w przedszkolach i szkołach w szczególny sposób pamiętają o niedźwiedziach. Miłym i ciepłym reprezentantem żyjących dziko niedźwiadków jest pluszowy miś. Na całym świecie pod koniec listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, który towarzyszy dzieciom już od 120 lat. Ci najmłodsi, ale i ci nieco starsi bardzo cieszą się z towarzystwa swoich misiów.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie jak co roku hucznie obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Święto to przygotowywane było dużo wcześniej. Gdy już nadszedł ten dzień w gorącej atmosferze dzieciom towarzyszyły pluszaki różnej wielkości. W szkole zagościły malutkie miśki, pokaźne misie, ale i dwumetrowe niedźwiedzie. Uczniowie wykonywali prace plastyczne z misiem, śpiewali i tańczyli. Od lat przebojem jest utwór „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie obchodów dzieci otrzymały dyplomy Wyjątkowego Przyjaciela Misia.

Dzień Pluszowego Misia w Borkowie

Utworzono dnia 04.12.2023, 21:13

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.