Dzień samorządności na początek wiosny w Borkowie

Utworzono dnia 21.03.2017

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie ma swoją wieloletnią tradycję. W role nauczycieli i pracowników szkoły wcielili się uczniowie najstarszych klas. Od tygodni trwały poważne konsultacje z pedagogami w kwestii tematyki zajęć, metod nauczania i przede wszystkim rozdziału ról. Uczniowie klas szóstych podjęli się swoich zadań w większości przypadków w parach. Już długo przed pierwszym dzwonkiem nowi pedagodzy ubrani elegancko czekali na początek zajęć. Relacje między początkującymi nauczycielami a podopiecznymi były bardzo dobre. Nowa wychowawczyni klasy 0b stwierdziła, że udało jej się zrealizować wszystkie cele, jakkolwiek stwierdziła, że grzeczniejsze były dziewczynki. W większości jednak przypadków obydwie strony bardzo poważnie podeszły do nowej rzeczywistości. Nad przebiegiem zajęć dyskretnie czuwali nauczyciele etatowi. Otwarta ingerencja z ich strony nie była potrzebna. Także administracja i obsługa szkoły miała swoich dublerów, tu jednak ich role polegały na wspomaganiu pracowników dni powszednich. Dyrektor Józef Belgrau zauważył, że jest to piękna tradycja, którą warto pielęgnować. W tzw. dniu wagarowicza uczniowie podejmują bardzo konstruktywne działania. Jestem dumny z moich uczniów, z moich nauczycieli i pracowników, z mojej szkoły.

Dzień samorządności na początek wiosny w Borkowie

Utworzono dnia 21.03.2017, 19:22

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.