Edukacja hybrydowa w szkole w Borkowie

Utworzono dnia 30.10.2020

Od dnia 21 października 2020 r. w porozumieniu ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kartuzach uczniowie klas VI – VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie przeszli na nauczanie zdalne. Od dnia 26 października br. uczniowie klas IV i V dołączyli do edukacji zdalnej. Wcześniej nauczyciele przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne w pracy z aplikacją Microsoft Teams. Uczniowie już we wrześniu otrzymali dane do logowania we wspomnianym programie. Pojawiające się problemy techniczne nauczycielki informatyki, Katarzyna Gruchała i Katarzyna Kałdowska oraz wychowawcy starają się wspólnie z rodzicami i uczniami na bieżąco rozwiązywać.

W ławach szkolnych pozostali uczniowie oddziałów 0 – III. Obowiązują zasady rygoru sanitarnego. Mimo to pracują normalnie i efektywnie. Osoby objęte kwarantanną, np. w klasie IIa, są „obecne” na lekcji za pomocą laptopa ustawionego na pierwszej ławce.

Budynek szkolny mocno opustoszał i się wyciszył. W szkole unika się, na ile to możliwe,  kontaktu między przedstawicielami różnych klas. Czynne jest wejście główne od szkoły, przy którym dyżuruje jedna z pań z obsługi. Czynne jest także w określonych godzinach wejście do oddziałów przedszkolnych. W budynku zainstalowano połączenie telefoniczne między świetlicą a wejściem głównym, co bardzo ułatwia odbiór ze szkoły dzieci przez rodziców i opiekunów. Przy trawiastym boisku szkolnym zamontowano wysokie ogrodzenie oddzielające teren sportowy od parkingu.

Wszyscy bardzo doceniają wartość edukacji stacjonarnej. Uczniowie, rodzice, nauczyciele z niecierpliwością oczekują powrotu do stanu sprzed epidemii. Szczególnie uciążliwe są, w tak ciasnym budynku, obostrzenia dotyczące dystansu społecznego.

Edukacja hybrydowa w szkole w Borkowie

Utworzono dnia 30.10.2020, 19:22