Egzamin próbny ósmoklasisty

Utworzono dnia 09.04.2021

W dniach 17 – 19 marca 2021 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie egzamin próbny ósmoklasisty. Uczniowie zdawali go w szkole w trybie stacjonarnym z zachowaniem rygoru sanitarnego. Arkusze egzaminacyjne przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzamin składał się z trzech części, z podziałem na poszczególne dni: język polski, matematyka i język angielski. Nastroje wśród uczniów po egzaminie były mieszane. Dzięki próbnemu egzaminowi nauczyciele i ich podopieczni mogą łatwiej ukierunkować swoją pracę w celu dobrego przygotowania właściwego egzaminu ósmoklasisty, który będzie miał miejsce w dniach 25 – 27 maja 2021 r. Pewnym problemem w przygotowaniach do egzaminu jest praca zdalna. Mimo tych utrudnień przygotowania do egzaminu są bardzo intensywne. Ósmoklasiści z nauczycielami realizują, poza planowanymi zajęciami, konsultacje indywidualne. Uczniowie proszą też o dodatkowe zadanie z zagadnień, w którym uzyskali słabszy wynik na egzaminie próbnym.