Utworzono dnia 22.12.2016

W Borkowie Jezus już się narodził.

Ostatni dzień w 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbiegał od codzienności. Po kilku miesiącach ciężkiej  owocnej pracy dzieci oraz nauczyciele skierowali swoje myśli i serca ku Betlejem. Z sal od rana dobiegał dźwięk kolęd. Rodzice i dzieci znosili potrawy na wigilie klasowe, gdzieniegdzie powietrze napełnił słodko kwaśny zapach barszczu. Po 3 lekcji wszyscy spotkali się na szkolnej auli. Ksiądz Marek z pobliskiego Kościoła Mariackiego już wcześniej czynił ostatnie starania by grupa jego młodych aktorów, uczniów katechezy, jak najlepiej przedstawiła tę wielką Tajemnicę sprzed dwóch tysięcy lat, wcielenia Wiecznego i Wszechmocnego w małe bezbronne Dziecię. Uczniowie w pięknych strojach pochodzących z tradycji jasełkowych przedstawili ewangeliczną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Wydarzenia biblijne uzupełniały kolędy wykonane anielskim głosem borkowskich dzieci  przy pięknym gitarowym akompaniamencie ks. Marka. Jasełka w Borkowie są co roku wyjątkowe. Mimo, że opowiadają tę samą niesamowitą historię, to są zawsze inne i na koniec wzbudzają długie oklaski. Wynika to szczególnej kreatywności i pasji uczniów oraz nauczycieli papieskiej szkoły. Po owacjach dyrektor Józef Belgrau podziękował ks. Markowi Krampie, prefektowi szkolnemu, Ilonie Drozdowskiej, katechetce szkolnej, a przede wszystkim małym aktorom za cały wysiłek i serce włożone w przygotowania tegorocznych Jasełek. Wraz z księdzem życzył zebranym pięknych i radosnych Świąt. Dzieci i nauczyciele udali się do sal by w swoich wspólnotach klasowych przeżywać spotkania wigilijne.

Utworzono dnia 22.12.2016, 15:22