Język angielski i wiedza o Europie w borkowskiej szkole

Utworzono dnia 26.01.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie są świadomi tego, jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego. Ostatnio brali udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego PINGWIN.  Z borkowskiej szkoły przystąpiło do niego 20 uczniów z klas IV-VII. Sprawdzana była wiedza leksykalno-gramatyczna. Komisja Centrum Ogólnopolskich Konkursów Przedmiotowych EDI przyznała tytuł laureata uczennicy klasy IVa Nellie Harrington za zajęcie III miejsca.

Dużym zainteresowaniem w Szkole cieszył się także konkurs  „Słynne budowle i zabytki Unii Europejskiej”, skierowany do uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej – płaskiej bądź przestrzennej – przedstawiającej słynną budowlę jednego z krajów europejskich. Najmłodsi uczniowie z zaangażowaniem przygotowali prace, na których podziwiamy Wieżę Eiffela, Big Bena, Zagrodę Holenderską, Syrenkę Warszawską czy też Dom do góry nogami. Technika wykonania prac była dowolna, jednakże wielu uczniów włożyło ogrom pracy i wysiłku w swoje projekty, co świetnie uwidoczniają same ich dzieła. Najlepsze prace przygotowali: Konrad Arendt, Wiktoria Kwidzińska, Mikołaj Plichta, Zofia Naczk i Sylwia Żołądz. Szkolnym koordynatorem powyższych konkursów była anglistka pani Aleksandra Formela.

Klasy starsze, pod opieką anglistki pani Joanny Kwidzińskiej, przystąpiły do „Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz historii, kultury, zabytków czy  przyrody krajów członkowskich. Najwyższe wyniki osiągnęli Karolina Damer, Cezary Pipiórka i Karolina Dampc. Uczennica borkowskiej szkoły Nellie Harrington zakwalifikowała się także do najwyższego etapu Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego.

Język angielski i wiedza o Europie w borkowskiej szkole

Utworzono dnia 26.01.2018, 16:37