Konkurs poetycki

Utworzono dnia 03.03.2017

Borkowo - XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Matejką to ja nie jestem - malować nie potrafię (…)

a gdy nadchodzi wiosna - skrzydła mi rosną u ramion.

Wiersz Autoportret Wandy Chotomskiej w wykonaniu Julii Dagiel okazał się zwycięski w borkowskich eliminacjach.

Dnia 2 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbyły się eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej XXXIV edycji. Komisja w składzie Anna Formela, Wioletta Kramp i ks. Marek Krampa wybrała zwycięzców spośród 19 uczestników eliminacji. W kategorii klas I – III najlepsi byli: Andrzej Galiński, Hubert Formela i Marta Rychert, zaś w klasach IV – VI Julia Dagiel, Anna Belgrau i Michał Galiński. Podsumowując przed społecznością szkoły zmagania małych talentów, dyrektor szkoły Józef Belgrau przypomniał, że w ostatnim czasie także dwóch uczniów borkowskiej szkoły uzyskało bardzo wysokie wyniki w matematyce, Mateusz Wika i Mateusz Formela zostali finalistami Wojewódzkiego (Kuratoryjnego) Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Utworzono dnia 03.03.2017, 16:26