Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Utworzono dnia 10.11.2022

Konkurs Informatyczny Bóbr

Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie o godz. 12.00 miała miejsce XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr. Konkurs ten każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie.
W borkowskiej szkole do informatycznych zmagań przystąpiło 10 uczniów klasy trzeciej przygotowanych przez informatyków szkolnych Katarzynę Kałdowską i Katarzynę Gruchała.

Bóbr „nie jest kolejnym, nudnym konkursem edukacyjnym, lecz nowoczesną i realną szansą na rozwój młodych ludzi!” Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Umiejętności te mogą być z pożytkiem wykorzystane w nauce, jak też w zdobywaniu kwalifikacji przyszłych specjalistów – informatyków, programistów i specjalistów w innych zawodach.

Konkurs Bóbr

Utworzono dnia 15.11.2022, 17:06