Obchody Święta Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 13.10.2017

Od rana w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie panowała podniosła atmosfera. Uczniowie w strojach galowych chodzili z kwiatami, laurkami, tudzież z innymi drobiazgami i dopytywali się o poszczególnych nauczycieli. W oddziałach przedszkolnych rodzice robili swoim wystrojonym pociechom zdjęcia na tle ich prac nawiązującym do kolorowych darów jesieni.

O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie śpiewem i aklamacją sławili swoich pedagogów i mistrzów szkolnej edukacji. Na ręce dyrektora wręczyli piękną laurkę z dedykacją: Kochani nauczyciele, bądźcie wciąż z nami! Czy jesteśmy duzi, czy jeszcze mali. Życzymy wam szczęścia na następne lata. Niech żyje i rozkwita nasza oświata!

Na zakończenie dyrektor Józef Belgrau podziękował młodym artystom i recytatorom oraz paniom Wioletcie Licbarskiej Kramp i Zycie Formela za przygotowanie tej wzniosłej uroczystości. Dyrektor nawiązał do słów kanclerza Jana Zamojskiego z końca XVI wieku „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Podkreślił, że od pokoleń polscy nauczyciele biorą sobie to motto głęboko do serca. Podziękował uczniom za pamięć o nauczycielach, a rodzicom za wspieranie tej pamięci. Dyrektor okazji Święta Edukacji Narodowej życzył nauczycielom i pracownikom wspierającym naukę oraz wychowanie w borkowskiej szkole powodzenia we wszystkich sferach życia. Na koniec nastąpiło rozdanie nagród dyrektora szkoły i Burmistrza.

Obchody Święta Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 13.10.2017, 21:22