Papieski Konkurs Plastyczny na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Utworzono dnia 18.05.2020

W 100 – lecie urodzin Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Borkowie ogłosiła zdalny Papieski Konkurs Plastyczny poświęcony Patronowi Szkoły. Borkowscy uczniowie oddziałów  0 – V  nadesłali prace przedstawiające Jana Pawła II w różnych okolicznościach. Góry, tak ukochane przez Papieża, ubogacają prace uczniów z Borkowa. Konkurs zorganizowała Emilia Piask, katechetka.

Dzień urodzin Karola Wojtyły zgodnie z zapisami Statutu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie jest Świętem Szkoły. Tegoroczne zaplanowane obchody zostały odwołane. Papieski patronat borkowskiej Szkoły swymi źródłami sięga dnia 18 maja 2006 roku, kiedy to na mocy Uchwały Rady Miejskiej w Żukowie, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej, Szkoła w Borkowie otrzymała imię Jana Pawła II.

Papieski Konkurs Plastyczny na 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Utworzono dnia 18.05.2020, 14:39