Podsumowanie Code Week 2021

Utworzono dnia 29.09.2021
Tegoroczna edycja trwała od 9 do 24 października 2021 roku. W tym czasie dostępnych było bardzo dużo ciekawych szkoleń online dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W szkole w Borkowie udało się zrealizować 7 projektów.

Klasa II wykonywała proste scenki w programie Scratch.

Klasa IIIa kodowała puzzle na macie oraz jesienne drzewo z kolorowych kubeczków.
Ponadto trzecioklasiści uczestniczyli w grze kubeczkowej, a także odkodowali obraz ukryty w dyktandzie graficznym.

Klasy IV-VI programowały z bloczkami Scottie Go w ramach zajęć koła informatycznego.
Uczniowie realizowali wyzwania gry edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania.

Natomiast klasa VIIb wzięła udział w pisaniu pierwszej prostej strony internetowej oraz odkrywaniu Pythona z Silent Teacher na stronie https://hourofcode.com

"Nauka kodowania pomaga wszystkim
zrozumieć otaczający nas świat,
który ulega ciągłym zmianom."

Dołączyliśmy już po raz trzeci do grona uczestników CODE WEEK. Wraz z milionami organizatorów z całego świata inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać młode umysły, które być może kiedyś wpadną na nowe pomysły i wprowadzą innowacje na przyszłość.

CodeWeek2021

Utworzono dnia 29.09.2021, 15:42