Podsumowanie roku szkolnego w borkowskiej szkole

Utworzono dnia 29.06.2020

W szkole w Borkowie podobnie w jak w całej światowej oświacie ostatnie miesiące roku szkolnego przebiegały zupełnie inaczej niż zwykle. Nauczyciele wraz z uczniami i, co trzeba podkreślić, z rodzicami realizowali zajęcia zdalne. By maksymalnie objąć edukacją swych podopiecznych szkoła realizowała zajęcia za pomocą różnych narzędzi. Trzeba było wypośrodkować między zajęciami bezpośrednimi online, a zajęciami asynchronicznymi, poprzez przesyłanie materiału i zadań za pomącą poczty elektronicznej, bloga czy dziennika elektronicznego. Jednak pod koniec roku szkolnego wszyscy już bardzo tęsknili do zajęć w tradycyjnej formie.

W ostatnich tygodniach w szkole odbywały się z niektórymi uczniami zajęcia rewalidacyjne, konsultacje, zajęcia opiekuńcze klas I – III, a uczniowie klasy VIII przez trzy dni pisali w szkole, z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych, swój końcowy egzamin. Także zakończenie roku szkolnego miało zupełnie inny charakter. Po raz pierwszy pewnie w historii szkoły cała społeczność nie spotkała się na wspólnym podsumowaniu roku. Uczniowie prawie wszystkich klas odbierali z rąk wychowawców świadectwa i nagrody z okna sali matematycznej. Tylko klasa VIII spotkała się, uwzględniając obostrzenia sanitarne, z dyrekcją i nauczycielami na sali gimnastycznej by odebrać świadectwa i zasłużone dyplomy oraz nagrody. Dyrektor szkoły, Józef Belgrau, podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom administracji i obsługi za olbrzymie zaangażowanie w pracę edukacyjną i wychowawczą. Absolwentom podziękował za to, że przez lata tak bardzo ubogacali swymi działaniami i obecnością szkolne życie. Życzył im powodzenia w szkole średniej  oraz w dalszym życiu zawodowym i osobistym.

Podsumowanie roku szkolnego w borkowskiej szkole

Utworzono dnia 29.06.2020, 14:25