Rekolekcje szkolne w Borkowie

Utworzono dnia 10.04.2019

Wielki Post w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II to czas wytężonej pracy, ale i czas corocznych rekolekcji szkolnych. Tradycyjnie w tygodniu przed Niedzielą Palmową borkowscy uczniowie udali się do pobliskiego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Pełne dynamiki i ekspresji nauki wygłosił ks. Wiesław Mielewczyk z parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku - Starych Szkotach. Towarzyszył mu tajemniczy kufer zawierający wyjątkowe skarby. Była tam mapa wskazująca drogę do Pana Boga; okulary wiary, którymi można zobaczyć, jakim się jest; lustro ukazujące prawdziwe oblicze siebie i inne cenne przedmioty, tak ważne na naszej życiowej drodze. „Pan Bóg chce, by nasze życie było przygodą” – podkreślił ks. rekolekcjonista. Bóg chce, byśmy zobaczyli, jaki ten świat jest piękny i ciekawy. Ostatniego dnia uczniowie uczestniczyli we Mszy św. rekolekcyjnej, którą odprawił prefekt borkowskiej szkoły ks. Marek Krampa. Na koniec Józef Belgrau, dyrektor szkoły w Borkowie, wraz z uczniami podziękował księdzu Wiesławowi za bogactwo duchowe, jakie ten młody kapłan wniósł w ciągu tych trzech dni do społeczności szkolnych. W rekolekcjach uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie, Szkoły Parafialnej i Szkoły Podstawowej z Glincza.

Rekolekcje szkolne w Borkowie

Utworzono dnia 10.04.2019, 15:31