Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 09.09.2021

Dnia 1 września 2021 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zabrzmiał pierwszy dzwonek. W związku z zagrożeniem epidemicznym uroczystości odbywały się w dwóch terminach: 9.00 i 11.00. Jako pierwsi po wakacjach do szkoły przybyli uczniowie oddziałów 0 – III, większości towarzyszyli rodzice. Szczególnym gościem borkowskiej inauguracji był Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor szkoły Józef Belgrau. W swej mowie podkreślił, że szkoła to nie tylko mozolna praca, to lata bogate w niezapomniane przeżycia, to radość przebywania ze sobą, to pasjonujące wyjazdy, festyny, święta, ciekawe konkursy. Ale szkoła to przede zdobywanie wszechstronnej wiedzy, wiedzy ciekawej, udostępnionej przez waszych nauczycieli, pedagogów specjalistów, logopedów i terapeutów. Burmistrz Wojciech Kankowski podzielił się ze społecznością szkolną dawno oczekiwaną wspaniałą wiadomością. Poinformował, że budowa nowego skrzydła szkoły jest bliska realizacji. Otwarte oferty z przetargu spełniają warunki formalne by podpisać umowę z wykonawcą. Na koniec włodarz Gminy Żukowo złożył życzenia uczniom i nauczycielom: Życzę Wam, by ten rok był rokiem normalnej pracy, ale też rokiem przyjaźni. Życzę Wam, by każdy z Was miał w szkole kogoś, na kogo może liczyć. Bądźcie dla siebie dobrzy, bo dobro powraca. Wszystkiego najlepszego!

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Utworzono dnia 09.09.2021, 08:22