Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 08.10.2017

Borkowo – ślubowanie klasy pierwszej

Jak co roku pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zostali pasowani na ucznia. Po tygodniach przygotowań, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marty Okrój, nastał ten uroczysty dzień.  W odświętnych strojach uczniowie klasy pierwszej stanęli przed społecznością szkolną, zaprezentowali piosenki i wiersze po polsku i angielsku. Nadeszła wreszcie ta ważna chwila. Ślubowali być dobrym uczniem i Polakiem. Następnie, zgodnie z tradycją szkoły, dyrektor pasował każdego z pierwszoklasistów na ucznia symbolicznym ołówkiem. Zaś wychowawczyni rozdała pamiątkowe upominki. Najmłodsi uczniowie na specjalnej pamiątkowej planszy przypieczętowali także palcami to ważne wydarzenie w życiu ich i Szkoły. W uroczystość czynnie zaangażowani byli też uczniowie klas starszych.

Dyrektor Józef Belgrau zwrócił uwagę, że te słowa wypowiedziane wobec narodu i państwa, pod opieką świętego patrona Jana Pawła II, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, są zapewne ich pierwszym publicznym ślubowaniem. Życzył, by to, co przyrzekali „miłość do ojczyzny, pilnie się uczyć i pracować, być dobrym dla innych, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” zapadło głęboko w ich sercach. Dodał też, że czas szybko mija „i jeśli w zamysłach naszych władz nic się nie zmieni, będziecie z nami jeszcze prawie osiem lat. Będziecie uczestnikami wielu ważnych chwil i uroczystości. Poznacie interesujących ludzi, w ramach aktywności szkolnych odwiedzicie ciekawe miejsca. A przede wszystkim poprzez zajęcia szkolne zdobędziecie gruntowną wiedzę. Otworzymy wam wiele fascynujących kart o świecie, o językach, o czasach minionych, technice, przyrodzie i geografii, o literaturze i sztuce.. Mozolnie uczyć się będziecie funkcjonowania w społeczności szkolnej, co przygotowuje was do bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie.” Na koniec dyrektor życzył pierwszoklasistom pięknych i niezapomnianych chwil spędzonych w borkowskiej szkole.

Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 08.10.2017, 13:13