Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 18.10.2021

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie wobec całej społeczności szkolnej, rodziców i zacnych gości złożyli uroczyste ślubowanie. Po tygodniach przygotowań, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Renaty Belgrau, uczniowie klasy pierwszej w odświętnych strojach wkroczyli na scenę przy dźwiękach poloneza. Zaprezentowali okolicznościowe piosenki i wiersze. Następnie przed sztandarem szkoły i wobec wszystkich zebranych ślubowali być dobrym uczniem i Polakiem. Także zgodnie z tradycją dyrektor Józef Belgrau pasował każdego z pierwszoklasistów na ucznia symbolicznym ołówkiem. Najmłodsi uczniowie na specjalnej pamiątkowej planszy przypieczętowali palcami to ważne wydarzenie w życiu ich i szkoły.

Dyrektor życzył pierwszoklasistom, by to, co przyrzekali „miłość do ojczyzny, pilnie się uczyć i pracować, być dobrym dla innych, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” zapadło głęboko w ich sercach. Nawiązał też do podpisanej niedawno przez burmistrza Wojciecha Kankowskiego w sprawie rozbudowy szkoły. Dyrektor Józef Belgrau zauważył, że budynek borkowskiej szkoły był w swej 200 letniej historii już pięciokrotnie rozbudowywany. Obecnie powierzchna całej szkoły razem z salą gimnastyczną wynosi 1093 m2. Nowe planowane skrzydło będzie wielkości ok. 1000 m2, czyli powierzchnia szkoły prawie się podwoi.

W uroczystości czynnie zaangażowani byli też uczniowie klas starszych. Klasa VIIb pod opieką wychowawczyni Wioletty Licbarskiej Kramp w ramach upamiętnienia Dnia Nauczyciela zaprezentowała scenkę teleturnieju przedstawiającego życie szkoły „z przymrużeniem oka”. Obchody uświetniał także chór szkolny prowadzony przez nauczycielkę muzyki Zytę Formela. Pasowani pierwszoklasiści otrzymali upominki, w tym duże pięknie wykonane ołówki z drewna ufundowane przez sąsiadującą ze szkołą firmę Complex. Ten znany w regionie producent wiązarów dachowych i architektury ogrodowej od kilku lat wspiera szkołę. Dostarczył m.in. elementy drewniane zabezpieczające boisko szkolne. Z ramienia organu prowadzącego w uroczystościach uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie pan Witold Szmidtke.

Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 19.10.2021, 11:10