Ślubowanie klasy pierwszej w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 27.10.2020

Dnia 29 września 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Jak w większości szkół regionu w tym roku dzieciom nie towarzyszyli rodzice ani goście. Mimo to wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter. Pierwszoklasiści przygotowani przez swoją wychowawczynię Martę Okrój zaprezentowali piękne przedstawienie. Poezją, śpiewem i tańcem poprzedzili uroczyste ślubowanie.

W obecności przedstawicieli szkoły, wobec narodu i państwa, pod opieką swojego świętego patrona Jana Pawła II przyrzekali być dobrym uczniem i Polakiem. Ślubowali miłość do ojczyzny, przyrzekali pilnie się uczyć i pracować, być dobrym dla innych, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  Dyrektor szkoły Józef Belgrau najmłodszym uczniom życzył, by słowa ich przysięgi zapadły głęboko w ich sercach. Zwrócił im uwagę, że czas szybko mija i spędzą w szkole jeszcze osiem lat. Będą uczestnikami wielu ważnych chwil i uroczystości. Poznają interesujących ludzi, w ramach aktywności szkolnych odwiedzą ciekawe miejsca. Poprzez zajęcia szkolne zdobędą gruntowną wiedzę. Nauczyciele otworzą przed nimi wiele fascynujących kart o świecie, o językach, o czasach minionych, technice, przyrodzie i geografii, o literaturze i sztuce.. Będą się także mozolnie uczyć funkcjonowania w społeczności szkolnej, co przygotowuje ich do bezpiecznego życia w społeczeństwie.

Uczniowie potwierdzili swoje przyrzeczenia odciskiem palca złożonym na pamiątkowej tablicy. Otrzymali okolicznościowe upominki oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wsparciem organizacyjnym służyli uczniowie klasy czwartej, którzy przez poprzednie trzy lata byli wychowankami pani Mary Okrój. Całe zdarzenie było rejestrowane z możliwością udostępnienia rodzicom.

Ślubowanie klasy pierwszej w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 27.10.2020, 12:59