Święto Patrona Szkoły

Utworzono dnia 18.05.2022

Święto Patrona Szkoły w Borkowie

Statut borkowskiej placówki stanowi, że urodziny Karola Wojtyły w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie są Świętem Szkoły. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. Krystiana Kowalewskiego na  sali gimnastycznej szkoły.

Dnia 18 maja 2006 roku na mocy Uchwały Rady Miejskiej w Żukowie, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej, Szkoła w Borkowie otrzymała imię Jana Pawła II. Dyrektor Szkoły Józef Belgrau zaznaczył, że rola Jana Pawła II w dziejach Polski i świata jest nie do przecenienia, a społeczność szkolna jest bardzo dumna ze swojego patrona, którego życie i dokonania są dla inspiracją w codziennej pracy.

Po Mszy św. i przerwie na rekreację społeczność szkolna zebrała się ponownie na sali sportowej. Rozpoczął się konkurs „Mam talent”, w którym uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, plastyczne, gimnastyczne, sportowe.. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Konkurs prowadziła pani Zyta Formela, nauczycielka muzyki. W przygotowania uroczystości zaangażowali się też bardzo wszyscy nauczyciele oraz pracowniczy administracji i obsługi szkoły.

Święto Patrona Szkoły

Utworzono dnia 11.07.2022, 17:53

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.