Święto Szkoły w Borkowie

Utworzono dnia 27.06.2021

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie corocznie czci w szczególny sposób swojego patrona. Dnia 18 maja 2006 roku borkowska placówka Uchwałą Rady Miejskiej w Żukowie, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej, otrzymała imię Jana Pawła II. Od tego czasu dzień urodzin papieża Polaka jest Świętem Szkoły. W obecnym roku, ze względu na obostrzenia pandemiczne, obchody odbyły się w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

Społeczność szkolna rozpoczęła świętowanie uroczystą Mszą św. sprawowaną przez ks. Krzysztofa Sagana, proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. W pięknym kazaniu ks. proboszcz cennymi wskazówkami i uwagami nawiązał do postaci świętego patrona obrazując jego heroiczne cnoty. Na koniec eucharystii dyrektor szkoły Józef Belgrau przypomniał zebranym, że dnia 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, ˂największy z rodu Polaków˃, przyszły papież, Jan Paweł II. Zaznaczył, że społeczność szkolna jest bardzo dumna ze swojego patrona, a jego życie i dokonania są dla wielu inspiracją w codziennej pracy.

Po Mszy św. i po przerwie organizacyjnej odbyły się szkolne prezentacje „Mam Talent - Borkowo 2021”. Uczniowie zaprezentowali się od najlepszych stron w różnych dziedzinach. Grali na skrzypcach, gitarze i pianinie. Przedstawili przeróżne pokazy taneczne, śpiewali w zespołach i solo, recytowali wiersze. Występy przyjmowane były przez zebranych gromkimi brawami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę. Przegląd talentów przygotowała i prowadziła pani Zyta Formela, nauczyciel muzyki.

Święto Szkoły w Borkowie

Utworzono dnia 27.06.2021, 21:20