Święty Mikołaj w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 11.12.2023

Dnia 6 grudnia w Kościele Katolickim obchodzone jest wspomnienie świętego Mikołaja z Miry, biskupa i wyznawcy. Od wieków był to bardzo popularny i lubiany święty. Tylko w Polsce mamy 327 kościołów pod jego wezwaniem. W ostatnich dziesiątkach lat w kulturze masowej święty biskup Miry, z dzisiejszej Anatolii, coraz bardziej był wypierany przez dobrotliwego starca z pękatym brzuchem mieszkającego w Laponii. Przybysz ten ubrany jest w czerwony strój obszyty białym kożuszkiem. Ten nowy Mikołaj narodził się w latach 30-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych w reklamie Coca-Coli.

W dzień Świętego Mikołaja dzieci na całym świecie obdarowywane są prezentami. Do Szkoły w Borkowie z dalekiej Północy zawitał Święty Mikołaj zasobny w przeróżne prezenty. Dzieci najmłodszych oddziałów witały go radosnym śpiewem i aklamacją. Każdy miał możliwość osobiście porozmawiać ze Świętym. Także uczniowie starszych klas i pracownicy szkoły cieszyć się mogli mikołajowymi upominkami.

Święty Mikołaj w borkowskiej Szkole

Utworzono dnia 11.12.2023, 20:35

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.