Szkoła w Borkowie podsumowuje rok szkolny

Utworzono dnia 24.06.2019

Po miesiącach intensywnej pracy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie świętowali zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Borkowska społeczność szkolna ma powody do radości i dumy. Uczniowie klasy ósmej uzyskali bardzo wysokie wyniki na egzaminach ósmoklasisty. O kilkanaście procent przekroczyli średnią krajową. A zaznaczyć warto, że tegoroczna klasa ósma była bardzo liczna. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, bardzo entuzjastycznie uczestniczyły w akcji „Rowerowy maj”. W minionych miesiącach położono szczególny nacisk na bezpieczeństwo w szkole i poza jej murami. W placówce w ramach zajęć profilaktycznych gościła policja i  straż pożarna. Uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie KRUS „Bezpiecznie na wsi: Maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.

W ramach współpracy z bankiem PKO BP dzieci brały udział w akcjach i konkursach SKO, dzięki którym poznawały podstawowe prawa ekonomii i bankowości. Uczennica klasy ósmej uzyskała tytuł finalisty w Kuratoryjnym Wojewódzkim Konkursie z Geografii. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2019” czerech uczniów uzyskało wyróżnienia. Już po raz czwarty szkoła organizowała Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”, w którym brali udział uczniowie z sześciu kaszubskich powiatów i 21 szkół.

W ostatnim dniu zajęć szkolnych przyszedł czas na odbiór świadectw, dyplomów i nagród za zasłużoną pracę. Społeczność szkolna żegnała także uczniów klasy ósmej. Większość swego życia związani byli z borkowską szkołą. Dyrektor szkoły Józef Belgrau zasygnalizował absolwentom, że ciągle są jeszcze u początku życiowej drogi. Cytując Winstona Churchilla podkreślił: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku!” Szkoła pożegnała także swojego ulubionego katechetę, księdza Marka Krampę, który od lipca będzie pełnił kapłańską i katechetyczną posługę w Gdyni. Uroczystość zaszczyciła swą obecnością pani Sylwia Laskowska-Bobula, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego. Na koniec dyrektor życzył wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Po słowach dyrektora: „Rok szkolny 2018/2019 ogłaszam jako zakończony!” rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości.

Szkoła w Borkowie podsumowuje rok szkolny

Utworzono dnia 24.06.2019, 22:04