Uczniowie z Borkowa w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu

Utworzono dnia 24.11.2017

Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie udali się do Torunia do Teatru Wilama Horzycy. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych teatrów w Polsce. Borkowskie dzieci zarobaczyły także wybrane zabytki rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika. Toruń słynie w świecie także ze swoich pierników. To tutaj od ponad 700 lat wytwarza się te smakołyki z dodatkiem miodu i przypraw. Uczniowie i nauczyciele zaopatrzyli się w piernikowe serca, pierniki ratuszowe, sułtańskie, nadziewanie, glazurowane i inne.

Toruński teatr mile zaskoczył gości z Borkowa nie tylko architekturą i wystrojem, ale i dobrze przygotowaną kostiumową sztuką „Dwanaście miesięcy”. Ta bajka sceniczna Samuela Marszaka, rosyjskiego Żyda, jest nawiązaniem do znanego wszystkim Kopciuszka. Dynamiczne sceny pulsowały piękną barwą, kształtem i wspaniałą kreacją aktorską.

W drodze powrotnej, jeszcze przed Wisłą, na prośbę uczniów,  grupa zatrzymała się na MOP (miejscu obsługi podróżnych) w Malankowie by zakosztować uroków tzw. „gastronomii szybkiej”.

Uczniowie z Borkowa w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu

Utworzono dnia 24.11.2017, 20:35