Uroczystości patriotyczne w Borkowie

Utworzono dnia 15.11.2017

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II jesienna rocznica odrodzenia Polski miała charakter szczególny. W poprzedzające dni dzieci wykonywali chorągiewki w barwach narodowych, gazetki ścienne i inne patriotyczne atrybuty. Uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie Polskiego Hymnu rozpoczęło akademię przygotowaną przez uczniów pod opieką pani Anny Formela, polonistki i bibliotekarki szkolnej. Słowno-muzyczna prezentacja przypomniała wiekowe zmagania narodu polskiego o wolność i niepodległość. Piękne wykonanie pieśni Pierwszej Brygady, w aranżacji pani Zyty Formela, ukazało bohaterski czyn zbrojny naszych przodków. Dyrektor Józef Belgrau zwrócił uczniom uwagę, że są już właściwie drugim pokoleniem dorastającym w niepodległej Ojczyźnie. Zachęcił, by to doceniać, gdyż wolność i własne państwo nie są dane na zawsze. Trzeba to pielęgnować. Trzeba kochać Ojczyznę i dla niej pracować. Na zakończenie społeczność szkolna odśpiewała swój hymn nawiązujący do patrona Szkoły, największego z rodu Polaków. To Jan Paweł II w dużym stopniu się przyczynił do pełnej niepodległości naszej Ojczyzny w ostatnich dziesięcioleciach.

Uroczystości patriotyczne w Borkowie

Utworzono dnia 15.11.2017, 15:51

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.