Warsztaty w Przywidzkiej Osadzie Wielkanocnej

Utworzono dnia 09.04.2024

Okres wielkanocny w borkowskiej szkole jest czasem bogatym w okolicznościowe zajęcia i wydarzenia. Dzieci i nauczyciele ozdabiają sale szkolne, wykonują piękne plansze i stroiki. Przeważają zajączki, jajka, kurczaki i różne wiosenne kwiaty. Pośród bogactwa barw dominują wiosenne kolory: żółty i zielony. W tych dniach uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z Borkowa uczestniczyli w warsztatach w Osadzie Wielkanocnej. Nad malowniczym Jeziorem Przywidzkim w leśnym ośrodku na dzieci czekało mnóstwo świątecznych atrakcji, także tych specyficznych dla regionu kaszubskiego. Uczniowie malowali pisanki, wykonywali wielkanocne ozdoby, piekli babeczki, spotkali się z żywymi kurczętami i królikami. Nie brak było też zabaw i tańców. Na koniec w trakcie gry terenowej szukali słodkich niespodzianej pozostawianych dla nich przez zajączka. W czasie kilkugodzinnych intensywnych zajęć znalazł się także czas na dwudaniowy obiad.

Warsztaty w Przywidzkiej Osadzie Wielkanocnej

Utworzono dnia 09.04.2024, 13:29