Warsztaty zdrowego żywienia

Utworzono dnia 29.03.2017

Warsztaty zdrowego żywienia w szkole w Borkowie

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie trwają rekolekcje szkolne. Jednak obok ćwiczeń duchowych zaoferowano uczniom także coś dla zdrowego ciała. W ramach programu Owoce i warzywa w szkole miały miejsce Warsztaty zdrowego żywienia przeprowadzone przez panów Radosława Jaśkiewicza i Piotra Urbaniaka.  Po ciekawej pogadance na temat napojów gazowanych i energetycznych uczniowie mogli skosztować wykonany na poczekaniu koktajli z owoców i mleka. Dla wielu zaskakujące, a nawet szokujące były informacje, że w niektórych napojach energetycznych w jednej szklance płynu znajduje się do 20 kostek cukru. Dowiedzieli się także, że po wypiciu takiego napoju w dłuższej perspektywie poczują się bardzo zmęczeni i wyczerpani, gdyż taki „energetyk” wysysa z ciała minerały, makro- i mikroelementy. Usłyszeli o sportowcach, którzy reklamują i zachwalają chipsy oraz napoje energetyczne, a sami nigdy tego nie spożywają, bo by nie odnosili takich sukcesów. Borkowscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dla większości nie są to obce zagadnienia. Trzeba mieć tylko nadzieję, że ta świadomość w jakimś stopniu przyczyni się do zdrowszego żywienia wychowanków szkoły. W ciągu kilku miesięcy w ramach programu Owoce i warzywa w szkole przewidziane są warsztaty dietetyka w borkowskiej placówce.

Warsztaty zdrowego żywienia

Utworzono dnia 29.03.2017, 07:57

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.