Wieczornica JP2 i Dzień Seniora W Borkowie

Utworzono dnia 20.10.2017

Jak co roku uczniowie i nauczyciele w Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zorganizowali uroczystą Wieczornicę poświęconą świętemu Patronowi szkoły. Borkowskie dzieci w pięknej słowno–muzyczno-obrazowej formie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z życia św. Jana Pawła II. Ten największy z Polaków zostawił trwały ślad na w dziejach. Odżyły wspomnienia z pamiętnego dnia 16 października 1978 roku, trudno znaleźć osobę żyjącą wówczas, która by nie pamiętała tamtego jesiennego wieczora. Ks. proboszcz Krzysztof Sagan wspominał reakcje Gdańszczan na tę wyjątkową nowinę. Dyrektor Szkoły Józef Belgrau zaznaczył, że 39 lat temu wydarzyło się coś, co odmieniło losy nie tylko Polski, ale i Świata. Akademią przygotowali katecheci: pani Emilia Piask i ks. Marek Krampa, oprawę muzyczną dopracowała pani Zyta Formela.

Tegoroczne papieskie święto połączone było z obchodami borkowskiego Dnia Seniora organizowanego przez sołectwo. Po papieskiej Wieczornicy uczniowie najstarszych klas napełnili stoły słodkościami, owocami, napoje zimnymi i gorącymi napojami. O muzyczne tło dla wyjątkowo dobrej zabawy zadbały Iga i Monika.

Wieczornica JP2 i Dzień Seniora W Borkowie

Utworzono dnia 20.10.2017, 16:29