Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II w Borkowie

Utworzono dnia 19.10.2016

W szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie październikowa uroczystość poświęcona patronowi stała się już tradycją.  Także w tym roku uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni mieszkańcy wsi brali udział w pięknym i wzruszającym święcie. Swoją obecnością szkołę zaszczycili także goście: Waldemar Dampc, wiceprzewodniczący Rady Miasta Żukowo, ale i przewodniczący borkowskiej Rady Rodziców, przybyła także Sylwia Laskowska-Bobula, wiceburmistrz Gminy Żukowo, Tyberiusz Treder, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury, Bartosz Dagiel, sołtys wsi Borkowo, Anna i Tadeusz Szyszko, dobrodzieje najuboższych uczniów szkoły, oraz ks. Marek Krampa, żukowski wikary, ale i katecheta oraz prefekt szkoły. Wzruszająca inscenizacja słowno, muzyczno – obrazowa w wykonaniu uczniów prawie wszystkich klas pozwoliła odświeżyć obecnym  te wyjątkowe lata, lata przełomu tysiącleci, lata naszego polskiego Papieża, które bez wątpienia odmieniły Świat.

Dyrektor szkoły, Józef Belgrau, witając obecnych wspomniał, że „dzień 16 października 1978 roku, wybór Karola Wojtyły na papieża, to bez wątpienia przełomowa data nie tylko dla Polski, Kościoła Powszechnego, ale i dla dziejów Świata. Dzisiaj nikt już nie wątpi, że Jan Paweł II pomógł uciśnionym narodom zmienić na lepsze swój los. W sobotę 2 czerwca 1979 roku w Warszawie na ówczesnym Placu Zwycięstwa papież wznosił żarliwą modlitwę słowami: Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”

Także Tyberiusz Treder i ks. Marek Krampa dali piękne osobiste świadectwa z tamtym wyjątkowych lat pontyfikatu Jana Pawła II. Po długich owacjach widownia uprosiła bis Barki w wykonaniu czterech uczennic i chóru.

Całość uroczystości koordynowała pani Ewa Drewa, nad stroną tekstową czuwała pani Wioletta Licbarska-Kramp, muzykę i dźwięk nadzorowały panie Zyta Formela i Marta Okrój, prezentację i dekoracje przygotowały panie Dorota Formela, Justyna Wilda i Bożena Zaborowska.

Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II

Utworzono dnia 19.10.2016, 21:04