Wizyta w stolicy

Utworzono dnia 05.06.2017

25 maja uczniowie starszych klas wybrali się na kilkudniową wycieczkę. W tym roku celem ich wyprawy była Warszawa, w której spędzili trzy - pełne wrażeń i emocji - dni.

Wycieczka rozpoczęła się o godz. 6:00, kiedy to 53 uczniów klas IV, V, VIa i VIb wsiadło do autokaru, którym wybrało się w sześciogodzinną wyprawę. Pierwszym punktem podróży był pobyt na platformie edukacyjnej „Cinema Park”, gdzie uczniowie wzięli udział w – związanym ze zmysłami - programie „Podróże kosmiczne”. Po wizycie w osławionych „Złotych Tarasach”, posiłku i zakwaterowaniu, wszyscy chętnie udali się na spoczynek. Kolejny dzień obfitował w atrakcje związane z obcowaniem z historia, kulturą i architekturą stolicy. Uczniowie zwiedzili Pałac w Wilanowie i Łazienki, podziwiali Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście. Byli świadkami uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zachwycali się Pomnikiem Małego Powstańca, Pałacem Prezydenta oraz Pałacem Kultury i Nauki.Trzeci dzień uczniowie rozpoczęli od spaceru nad Wisłę, gdzie mieli okazję przyjrzeć się Pomnikowi Syrenki na Powiślu, a następnie przechadzali się po pięknych ogrodach mieszczących się na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatni punkt programu młodzież spędziła bardzo aktywnie – ucząc się, eksperymentując i bawiąc podczas kilkugodzinnego pobytu w Centrum Nauki „Kopernik”.

Do szkoły – pełni wrażeń - uczniowie wrócili pod wieczór. Wyprawa była bardzo udana, gdyż dopisywały humory i pogoda.

Wizyta w stolicy

Utworzono dnia 05.06.2017, 14:05