Wizyta w Toruniu

Utworzono dnia 05.06.2018

8 maja starsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na bardzo ciekawą wycieczkę do Torunia. Głównym ich celem była wizyta w pięknym teatrze im. Wilama Horzycy, udział w spektaklu „Krzyżacy” oraz zwiedzanie najciekawszych zakątków krzyżackiego grodu.

Przedstawienie okazało się rewelacyjną adaptacją powieści historycznej H. Sienkiewicza. Przez ponad dwie godziny uczniowie podziwiali pojedynek między złymi i pokrętnymi Krzyżakami oraz nieco nieokrzesanymi, ale nader szlachetnymi, Słowianami. Nie brakowało przaśnych dowcipów, była patetyczna muzyka, dymy, trzaski i scenki batalistyczne. „Dzisiejszy” Zbyszko z Bogdańca, z tatuażem na ramieniu, przypominał „mięśniaka” rodem z blokowisk, który dojrzewa do patriotyzmu. Wybranka jego serca, Danusia, była tradycyjną, sienkiewiczowską niewiastą. Takie zestawienie powodowało, że spektakl był wyjątkowo ciekawy. Uczniowie z zapartym tchem przyglądali się wielkiej miłości, przynoszącej ból i cierpienie, na tle ważnych, historycznych wydarzeń.                      Po spektaklu, w pięknym, majowym słońcu, podziwiali to, co Toruń ma do zaoferowania zwiedzającym. Oglądali ratusz, Krzywą Wieżę, Town Square – Old Town, dom i pomnik Mikołaja Kopernika oraz spacerowali wzdłuż średniowiecznych murów obronnych.

Wycieczka – choć jednodniowa – była bardzo udana, a wrażenia, jakie wywarł spektakl, z pewnością na długo zagoszczą w pamięci uczniów.

Wizyta w Toruniu

Utworzono dnia 05.06.2018, 18:28