Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Boże Narodzenie w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 11.01.2024

Od listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie trwały przygotowania do wyjątkowej uroczystości. Gdy tylko sala gimnastyczna nie była zajęta przez sportowców pojawiali się w niej najmłodsi członkowie wspólnoty szkolnej. Tegoroczne jasełka przedstawiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pięknym śpiewem, recytacją, a przede wszystkim tańcem uczciły narodzone Dziecię Boże. Przygotowania koordynowały Aleksandra Jezierska nauczyciel oddziału 0b i katecheta szkolny Emilia Piask. Uczniowie starszych klas, pod kierunkiem Joanny Kwidzinskiej, zaprezentowali kostiumowe świąteczne scenki w języku angielskim. Jasełka zaszczycili swą obecnością burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski i przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke. Burmistrz życzył zebranym radosnych świąt i przekazał Szkole okolicznościowy upominek. 

Dyrektor Szkoły Józef Belgrau przypomniał, że dokładnie przed ośmioma wiekami w 1223 roku we włoskim Greccio pierwsze jasełka zorganizował św. Franciszek. Zwrócił też uwagę, że nasza cywilizacja jest głęboko zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej. Najlepszym przykładem jest czas, kalendarz. Lata, wieki liczymy od narodzenia Jezusa. Także używane przez nas imiona oraz nazwy geograficzne często mają pochodzenie biblijne czy hagiograficzne (od imion świętych).

Przed udaniem się do domów uczniowie wraz z wychowawcami obchodzili wigilie klasowe. Dzięki zaangażowaniu kulinarnemu rodziców bywały one dosyć mocno ubogacone. Po świątecznej przerwie uczniowie, mimo śnieżnej i mroźnej zimy za oknami, wrócili z nowym entuzjazmem do swych zadań w szkole.

Boże Narodzenie w Szkole w Borkowie

Utworzono dnia 11.01.2024, 18:33

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 97

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 364

W poprzednim miesiącu: 804

Wszystkich: 63771