Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Obchody unijne w Borkowie

Utworzono dnia 13.05.2024

Wychowanie obywatelskie jest jednym z filarów misji Szkoły w Borkowie. W maju 2004 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. W 2018 roku kraj nasz dołączył do elitarnego grona państw wysoko rozwiniętych, do grona kilkunastu procent najbogatszych spośród ludności świata. Upamiętniając te wielkie chwile sprzed lat uczniowie wraz z nauczycielami przegotowali uroczystą akademię z okazji 20 lecia Polski w Unii Europejskiej.  Starsi uczniowie przedstawili historię jednoczenia naszego kontynentu wraz z prezentacją podkreślającą korzyści płynące z naszego udziału w tym dziejowym projekcie. Największy aplauz wzbudziły występy najmłodszych. Sześciolatki zachwyciły pięknym wykonaniem Ody do Radości. Występy ożywiały falujące polskie i unijne chorągiewki.

Dyrektor Szkoły, Józef Belgrau, zwracając się do zebranych nawiązał do jednego z twórców Unii Europejskiego, Roberta Schumana, kandydata na ołtarze w Kościele Katolickim, który  po bolesnych doświadczeniach dwóch wojen światowych, swój plan jednoczenia Europy oparł na założeniu, że państwa mające wspólną gospodarkę nie będą w stanie toczyć ze sobą wojen. Według Schumana „wartość Europy to Europa wartości”. Dyrektor zachęcał by sięgać do źródeł tego wielkiego projektu, jakim jest Europa. Odpowiednio realizowany może przynieść pokój i pomyślność nam i naszym potomnym.

Akademię wraz z uczniami przygotowały panie: Maria Szymańska, Iwona Loroff, Emilia Młyńska, Dorota Raulin i Agata Ludka.

Obchody unijne w Borkowie

Utworzono dnia 13.05.2024, 14:55

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 272

W tym miesiącu: 684

W poprzednim miesiącu: 893

Wszystkich: 62326