Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Ratujemy i uczymy ratować" – warsztaty dla uczniów w Borkowie

Utworzono dnia 20.06.2024

W dniu 19.06.2024 w klasach 7 i 8 odbyły się warsztaty pierwszej pomocy "Ratujemy i uczymy ratować" organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zajęcia prowadziła pani Sandra Miłejko z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie. Instruktorka przekazała uczniom niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nauczyć się podstawowych technik ratowniczych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) oraz postępowanie w różnych nagłych wypadkach. Uczniowie uczyli się również, jak wezwać pomoc, dzwoniąc na numer 112, oraz jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej. Każdy uczestnik miał możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, ćwicząc na specjalnie przygotowanych manekinach.

Warte szczególnego docenienia jest duże zaangażowanie uczniów i ich aktywny udział w szkoleniu. Zainteresowanie i właściwa postawa są dowodem na to, że młodzież jest gotowa nieść pomoc oraz dbać o bezpieczeństwo innych. Można mieć nadzieję, że zdobyta wiedza będzie uczestnikom warsztatów przydatna i da im pewność siebie w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Utworzono dnia 20.06.2024, 10:25

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 92

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 359

W poprzednim miesiącu: 804

Wszystkich: 63766