Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Święto szkoły w Borkowie w urodziny Jana Pawła II

Utworzono dnia 20.05.2023

Szkoła Podstawowa w Borkowie w 2006 roku uzyskała imię Jana Pawła II. Najważniejszym punktem tegorocznych obchodów była uroczysta msza św. sprawowana przez ks. kanonika Krzysztofa Sagana, proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie. Oprócz uczniów i pracowników szkoły w  eucharystii wzięli udział przedstawiciele społeczności lokalnej. Ksiądz proboszcz przedstawił zebranym bardzo ciekawe informacje dotyczące świętego patrona szkoły.

Dyrektor szkoły Józef Belgrau w swym przemówieniu nawiązał do roli, jaką spełnił papież z Polski: „W dzisiejszym dniu wspominamy wydarzenie sprzed 103 lat. Otóż w Wadowicach, dnia 18 maja 1920 roku, w kamienicy pod adresem Rynek 2, urodził się Karol Wojtyła jako syn Karola i Emilii Wojtyłów, przyszły papież Jan Paweł II. Wiek XX był wiekiem wielkich wojen, podziałów świata, strasznych zagrożeń, w tym nuklearnych. Polska była zniewolona przez wrogi system i wielkiego sąsiada. Jan Paweł II w dużym stopniu przyczynił się do pokojowego rozwiązania tych problemów Polski i Świata. Dzięki niemu możemy cieszyć się dziś wolnością i niepodległością.”

Po mszy św. i przerwie organizacyjnej społeczność szkolna zebrała się ponownie w sali gimnastycznej. Rozpoczął się przegląd „Mam talent 2023”. Uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne uzdolnienia. Były tańce, pokazy gimnastyczne i sportowe, gra na instrumentach, śpiew indywidualny i zbiorowy. Zmagania uczniów koordynowała pani Zyta Formela, nauczycielka muzyki. W przygotowania uroczystości zaangażowali się też wszyscy nauczyciele oraz pracowniczy administracji i obsługi szkoły. Świętu Szkoły towarzyszyła żyrafa z żukowskiego oddziału PKO BP. Instytucja ta należy do grona sponsorów borkowskiej szkoły. Nagrody na przegląd borkowskich talentów przekazało partnerskie miasto St Junien z Francji.

Święto szkoły w Borkowie w urodziny Jana Pawła II

Utworzono dnia 20.05.2023, 16:33

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 129

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 186

W poprzednim miesiącu: 666

Wszystkich: 57961