Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego w Borkowie

Utworzono dnia 22.06.2024

Po miesiącach wytężonej pracy w szkole w Borkowie nadszedł czas na podsumowanie i zasłużony letni wypoczynek. Miniony rok szkolny był bogaty pod względem oświatowym, kulturalnym i krajoznawczym. Poza systematyczną nauką uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych wydarzeniach w szkole, w regionie i w kraju. Brali udział m.in. w pikniku w Porcie Lotniczym Gdańsk, w Dniu Edukacji pamiętali o swoich nauczycielach, także w październiku zaprezentowali mieszkańcom Borkowa wspaniałą wieczornicę papieską. Borkowskie dzieci były postaciami w Międzynarodowym Dniu Bajek, w listopadzie podróżowały przez polskie dzieje „Pociągiem do Wolności” oraz pamiętały o mogile żołnierzy września w Borowie. Najmłodsi bardzo się zaangażowali w spotkania z Pluszowym Misiem, Świętym Mikołajem i Bożym Dzieciątkiem w Jasełkach szkolnych. Niektórzy z uczniów zgłębiali tajemnice życia podczas Nocy Biologów. Młodsi hucznie świętowali Dzień Babci i Dziadka, a ubrani we wspaniałe kostiumy obchodzili karnawał. Podczas warsztatów dzieci zgłębiały tradycje wielkanocne, uczyły się robić pizzę, brały udział w zielonym happeningu i obchodach unijnych. Starsi poznawali kolebkę naszej państwowości – Wielkopolskę, a we Wdzydzach uczestniczyli w etnograficznych warsztatach malowania na szkle. To tylko niektóre spośród różnorodnych aktywności borkowskich uczniów. Szkoła w Borkowie rozrasta się nieustannie. Dzięki środkom finansowym Gminy Żukowo wybudowano nowy budynek. Z dniem 1 września br. liczba oddziałów wzrośnie do 15, w których naukę pobierać będzie prawie 300 uczniów.

Obchody zakończenia roku szkolnego obfitowały w artystyczne występy oraz wręczanie licznych nagród, dyplomów i podziękowań. Ci zasłużeni na wielu płaszczyznach byli honorowani wielokrotnie. Podczas uroczystej akademii ósmoklasiści złożyli tradycyjną przysięgę absolwenta i przekazali młodszym koleżankom i kolegom sztandar szkoły. Listy gratulacyjne i nagrodę rzeczową dla najlepszych absolwentów w imieniu pani burmistrz Marioli Zmudzińskiej wręczyła pani Natalia Sierakowska, sekretarz Gminy Żukowo. Zwracając się do zebranych w imieniu pani burmistrz podziękowała kadrze nauczycielskiej za pracę na rzecz kształtowania młodzieży. Na czas wakacji życzyła wszystkim wypoczynku i beztroskiego czasu spędzonego z ulubionymi osobami.

Dyrektor szkoły, Józef Belgrau, wyraził swą wdzięczność i podziw dla wszystkich uczniów, którzy  z determinacją i pasją dążyli do osiągnięcia sukcesów. Zaznaczył, że wszystkie sukcesy uczniów, te małe i te duże, są powodem do dumy nie tylko dla nich, ale też dla ich rodzin oraz społeczności szkolnej. W ostatnich słowach  uroczyście ogłosił rok szkolny 2023/2024 jako zakończony.

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego w Borkowie

Utworzono dnia 22.06.2024, 20:50

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 94

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 361

W poprzednim miesiącu: 804

Wszystkich: 63768